dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 

11 stycznia odbyła się szkolna zabawa choinkowa. Imprezę rozpoczął występ chóru szkolnego i zespołu instrumentalno -wokalnego. Po zakończeniu części artystycznej, przyszła pora na zabawy i konkursy dla najmłodszych. Rada SU zorganizowała ,,Szkolne mam talent'', w którym wzięli udział: Janek Ozimek z klasy 1, Aleksandra Tworóg i Lena Stadnik z klasy 4, Małgorzata Gruszka i Sandra Bochniarz z klasy 5, Wiktoria Bielak i Julia Matys z klasy 7 oraz Jakub Seweryński i Aleksandra Chyćko z klasy 8. Nagroda za najbardziej kreatywny występ powędrowała do Janka z klasy 1. Natomiast pierwsze miejsce zajął duet taneczny z klasy 8.


Tekst: K. Wójcik
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Od 27.01.2020 r. zmiana planu lekcji.

Nowy plan dostępny tutaj


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Mistrzostwa Powiatu Świdnickiego w Tenisie Stołowym 14 grudnia 2019 r. Mełgiew Organizator: Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Świdnik

Ostatnie w tym roku sportowe zmagania młodzieży z naszej Szkoły. Nowa (dla nas) dyscyplina sportowa, chyba już na dobre zadomowiła się wśród naszych uczniów, gdyż spora ich grupa wzięła udział w tej imprezie sportowej. Uzyskane wyniki cieszą i dają nadzieję, że tenis stołowy będzie kolejną, „ważną dla nas”, dyscypliną sportową.
Medalowe miejsca w kategorii dziewcząt do 16 r.ż. zdobyły:
I miejsce –Natalia Gadzała
III miejsce – Klaudia Baran
IV miejsce – Kinga Czarnota
Natomiast wyniki chłopców przedstawiają się następująco:
I miejsce – Bartłomiej Kubić
II miejsce- Dominik Stadnik
III miejsce – Szymon Grabowski
IV miejsce – Dominik Konowałek
Nagrody wręczał Pan Henryk Karaś – Prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Świdnik. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zdjęcia w galerii.


Tekst: Z. Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE

W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbyło się „SPOTKANIE OPŁATKOWE”, w którym udział wzięła cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz nasi specjalni goście Wójt Gminy Mełgiew – pani Magdalena Wójcik oraz proboszcz naszej Parafii ks. Dariusz Moczulewski. Spotkanie rozpoczął występ zespołu wokalnego Filii Cantares, pod kierunkiem pani Ewy Bieniek. Następnie głos zabrali: pani dyrektor Magdalena Mazurek -Ścirka oraz nasi goście, którzy wszystkim obecnym przekazali świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie w krótkiej inscenizacji bożonarodzeniowej, przygotowanej pod kierunkiem pani Iwony Lipiec wystąpili uczniowie klasy III. Na zakończenie części artystycznej usłyszeliśmy piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu grupy wokalnej przygotowanej przez pana Andrzeja Mędzelewskiego. Po wspólnej modlitwie, którą poprowadził ks. proboszcz Dariusz Moczulewski, dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Następnie odbyła się degustacja przygotowanych potraw wigilijnych, wśród których nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, śledzi, racuchów oraz pysznych strucli z makiem. Podniosły charakter spotkania wprowadził wszystkich w bardzo radosny i świąteczny nastrój. Zdjęcia ze spotkania w naszej galerii.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia całej społeczności szkolnej życzymy pięknych i wyjątkowych chwil spędzonych w gronie rodziny oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.


Tekst i zdjęcia Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

W dniu 18 grudnia Mikołaje i Mikołajki ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie w towarzystwie swoich opiekunów: pani dyrektor Magdaleny Mazurek - Ścirka, pani Zofii Talarek oraz pana Andrzeja Mędzelewskiego odwiedzili DPS w Krzesimowie. Kolędy, pastorałki, życzenia i drobne upominki dla pensjonariuszy sprawiły, że wizyta przepojona magią Świąt Bożego Narodzenia sprawiła wszystkim wiele radości. Pozdrawiamy serdecznie pensjonariuszy, pracowników oraz panią dyrektor DPS Anną Wójcik.Dziękujemy za wspaniała gościnę. WSZYSTKIEGO DOBREGO NA ŚWIĘTA I DO ZOBACZENIA ZA ROK. Zdjęcia ze spotkania w naszej galerii.


Tekst i zdjęcia Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Gminny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców 10 grudnia 2019 r.

Nowa dyscyplina sportowa, w którą „weszła” nasza Szkoła to tenis stołowy. Turniej Gminny poprzedzony Turniejem Szkolnym potwierdził wzrost umiejętności i zaangażowania naszych uczniów-zawodników. Na sześć miejsc medalowych (3 w kat. dziewcząt i 3 w kat. chłopców) nasi uczniowie zdobyli aż cztery medale. Tym razem emocje były większe, bo była to dla nas nowa dyscyplina, w której rywalizowaliśmy. Miejsca medalowe zdobyli:
Dziewczęta:
- II miejsce – Klaudia Sierota
- III miejsce – Natalia Gadzała
Chłopcy:
- I miejsce – Bartłomiej Kubić
- III miejsce – Szymon Grabowski
W tym miejscu dodać jeszcze należy jeszcze IV miejsce Dominika Konowałka, który „deptał po piętach” medalistom. Brawo zawodnicy! Brawo Krzesimów!!!
Zdjęcia w galerii.


Trener/opiekun: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego


W dniu 08 grudnia 2019 r. (niedziela) odbył się nasz Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, który wyłonił reprezentację Szkoły na planowany na 10 grudnia 2019 r. Gminny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców.
Zacięte pojedynki i niesamowite emocje towarzyszyły większości walk.
Szkołę reprezentować będą:
Dziewczęta:
1. Natalia Gadzała
2. Klaudia Baran
3. Klaudia Sierota
4. Paulina Tworóg
Chłopcy:
1. Bartłomiej Kubić
2. Dominik Stadnik
3. Dominik Konowałek
4. Szymon Grabowski
Reprezentantom gratulujemy i życzymy wygranych.


Organizator i opiekun: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Uczniowie z klas: II i III wzięli udział w akcji Marzycielska Poczta. Jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów oraz kartek do chorych dzieci. Nasi uczniowie z pomocą swoich wychowawczyń wykonali świąteczne kartki. Następnie każdy uczeń wybrał sobie dziecko, do którego trafi własnoręcznie zaadresowana kartka. Zdjęcia w galerii.Tekst: K. Adamiak

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
VII BIESIADA TANECZNA DLA SENIORÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

30 listopada 2019 roku w Remizie Strażackiej w Krzesimowie Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie zorganizowali„VII BIESIADĘ TANECZNĄ DLA SENIORÓW i PRZYJACIÓŁ SZKOŁY”. Zaproszenie na BIESIADĘ, poza seniorami, sympatykami szkoły i naszego stowarzyszenia przyjęli nasi specjalni goście: pani Magdalena Wójcik - Wójt Gminy Mełgiew, pani Anna Dygulska - Sekretarz Gminy Mełgiew, proboszcz parafii Mełgiew ks. kanonik Dariusz Moczulewski oraz pan Janusz Oleszek - przewodniczący Rady Gminy Mełgiew. W spotkaniu uczestniczyli również nasi przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie z panią dyrektor Anną Wójcik na czele.
Więcej przeczytacie w rozwinięciu, zdjęcia jak zwykle w galerii, a filmy z występu uczniów tu.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WARSZTATY ARCHITEKTURY SAKRALNEJ GMINY MEŁGIEW

" Znam zabytki naszej gminy" - to hasło warsztatów zabytkowej architektury sakralnej z wykorzystaniem klocków LEGO, które odbyły się w naszej szkole. Zajęcia przeprowadziła FUNDACJA NOWOCZESNY KONIN . Uczniowie klas: 0, I, II, III oraz oddział przedszkolny zbudowali z klocków LEGO budynek naszego kościoła oraz jego najbliższe otoczenie. Podczas zajęć panowała bardzo miła atmosfera nad, którą czuwał pan Mariusz Brzęcki. Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminę Mełgiew. Zdjęcia w galerii.


Tekst: K. Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

17.11.2019 r. uczennice naszej szkoły wraz z Chórem CANTO oraz chórami Programu Śpiewająca Polska koncertowały z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej pod batutą Dawida Jarząba. Koncert pod tytułem "Moniuszko inaczej śpiewany" był niedzielną propozycją familijną w tym wyjątkowym roku moniuszkowskim. Wielomiesięczna praca chórzystek oraz próby z dyrygentem dały wspaniały efekt. Filharmonia wypełniła się słuchaczami po balkony, wszystkie miejsca zostały wykupione. Muzyka Stanisława Moniuszki trafiła do serc słuchaczy czego wyraz dali owacjami na stojąco. Chór oczywiście przygotowała Ewa Bieniek a dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Zdjęcia w galerii.


Tekst: E. Bieniek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 7088
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007