Spotkanie rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krzesimowie oraz zespół instrumentalno -wokalny ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi pod kierunkiem pana Andrzeja Mędzelewskiego. Dla naszych gości młodzież przygotowała sentymentalną wiązankę pieśni patriotycznych i biesiadnych. Wśród młodych instrumentalistów była uczennica naszej szkoły Natalka Adamiak, grająca na gitarze klasycznej oraz Michał Ścirka absolwent Szkoły Podstawowej w Mełgwi, który zachwycił obecnych przepiękną grą na akordeonie. Następnie wysłuchaliśmy wzruszającej pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru szkolnego,który do występu przygotowała pani Ewa Bieniek. Na zakończenie części artystycznej zobaczyliśmy pokaz tańca towarzyskiego – rumby, tanga i walca angielskiego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po pokazie wykonanym z dużą gracją i wdziękiem, do walca wiedeńskiego młodzież zaprosiła obecnych na sali gości, co stało się niezapomnianym „hitem wieczoru”. Do pokazu tanecznego uczniów przygotował pan Zbigniew Karski. Podczas BIESIADY, tradycyjnie jak co roku, odbył się konkurs kulinarny dla naszych seniorek na najsmaczniejsze „drożdżowe smakołyki”. Do konkursu stanęło osiem pań. Pięcioosobowa komisja konkursowa po degustacji wszystkich wypieków, wyłoniła zwyciężczynie konkursu, którymi zostały dwie panie: pani Wacława Wawszczak oraz pani Halina Piłat. Podziękowania i symboliczne upominki od organizatorów otrzymałyrównież pozostałe panie, ponieważ wszystkie „drożdżowe smakołyki” były przepyszne, a komisja konkursowanie zawsze jednogłośna. Po części artystycznej rozpoczęła się potańcówka. Gości bawił zespół „Massimo” pana Piotra Najdy. W rodzinnej atmosferze, przy polskich szlagierach oraz poczęstunku przygotowanym przez panie ze Stowarzyszenia i Rady Rodziców bawiono się długo i wesoło.
Organizatorzy imprezy dziękuję serdecznie wszystkim tym, dzięki którym „VII Biesiada Taneczna dla Seniorów i Przyjaciół szkoły” okazała się niezwykle pięknym wydarzeniem. Dziękujemy rozśpiewanej młodzieży z Mełgwi i Krzesimowa oraz panu Andrzejowi Mędzelewskiemu za wspaniały koncert. Dziękujemy pani Ewie Bieniek za przygotowanie do występu chóru szkolnego. Dziękujemy panu Zbyszkowi Karskiemu za przygotowanie uczniów do pokazu tanecznego. Dziękujemy pani Wioli Szczęśniak za przeprowadzenie konkursu kulinarnego. Dziękujemy naszym paniom ze Stowarzyszenia i Rady Rodziców za przygotowanie poczęstunku i wspaniałą opiekę nad naszymi gośćmi, w szczególności: pani Annie Kosiarskiej, pani Teresce Białeckiej - Patrzale, pani Ewie Gadzale, pani Sylwii Wawrzyńczyk, pani Anecie Jemielnik, pani Dorocie Kotarskiej, pani Ani Czarnocie, pani Krysi Żmudzie, pani Emilii Jakubiak, pani Ani Serendzie oraz pani Żanecie Tworóg. Dziękujemy naszym sponsorom Państwu Grelom oraz pani Grażynce i Łukaszowi Latałom. Dziękujemy także naszym seniorom, przyjaciołom szkoły i zaproszonym gościom za to, że nas nie zawiedli i po raz kolejny chcieli razem z nami spędzić ten przemiły, andrzejkowy wieczór.Jako główny organizator BIESIADY dziękuję również pani dyrektor Magdalenie Mazurek - Ścirka za wsparcie i wszelką okazaną pomoc,bez której organizacja tak dużej imprezy byłaby niemożliwa.
„VII BIESIADA TANECZNA DLA SENIORÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY” odbyła się w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie zadania publicznego pt. „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych poprzez integrację i zaspakajanie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców Gminy Mełgiew”, dofinansowanego ze środków Gminy Mełgiew. Za dofinansowanie zadania bardzo dziękujemy.

Tekst: Zofia Talarek, zdjęcia: Monika Woźniak - Gołąb